Metru nui

3. března 2008 v 14:30 | kopaka nuva |  Ostrovy
METRU NUI
Metru Nui je obrovské ostrovní město umístěné hluboko pod povrchem ostrova Mata Nui. Byl to původní domov Matoranů než emigrovali na Mata Nui.
Ostrov je posazen v centru obrovského stříbrného moře z kapalného Protodermis. Město je rozděleno do šesti oblastí - neboli "Metru" : Ta-Metru, Ga-Metru, Onu-Metru, Po-Metru, Le-Metru a Ko-Metru. Metru jsou navzájem propojeny komplexním systémem dopravních kanálů.
Metru Nui je složen z ulic, budov, polí a kanálů, které spojují jednotlivé Metru nui. Hned pod ulicemi jsou mechanismy, které pomáhají udržet v Metru nui čistotu, roury s Protodermis a příležitostná hnízda malých Rahi, které Matorané využívají jako domácí zvířata. Nad ostrovem jsou dvě díry, které působí jako dvě slunce.Ale i jako v ostatních správných městech jsou policajti.V metru nui jsou policajti vahki.Ale tihle robotičtí policajti se nemazaj s pokutamy ale hned zatknou.Ale turaga dumy vůdce vahki se zmocnil makuta který vidal na toa zatykač.A to ještě na toa lhikana a na matorany z kterých se mají stát toa poslal temné lovce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Který ostrov se ti líbí?(až budou další přidám)

Mata nui 30.2% (13)
Metru nui 16.3% (7)
Voya nui 20.9% (9)
Mahri nui 7% (3)
Karda nui 25.6% (11)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama